16 Şubat 2019 ; Cumartesi
"Güdül, Salihler Köyü - Kirmir Vadisi-2 - Güdül"16 Şubat 2019; Cumartesi
"Güdül, Salihler Köyü - Kirmir Vadisi-2 - Güdül"Uyarı - 1
yenirota ticari amaç ile hareket eden Resmi ya da Gayr-ı Resmi Günübirlik, Paket Turlar düzenleyen Turizm Şirketi değildir. Herhangi bir birliği, bölüğe, kuruluşa ve federasyona üye değildir. Dağcılık yapmaz.
Ülkemizin doğal güzelliklerine dair bir farkındalık yaratmanın yanında, kendi yaşamını Güzelleştirmek ve Sağlıklı Kalmak için Doğada Uzun Mesafe Yürüme Sporu Yapmayı canı gönülden seven amatör ruhlu doğa sporcularından oluşmuş bir arkadaş topluluğudur.
Doğada Uzun Mesafe Yürüyüşleri doğada her türlü arazide uzun mesafelerde tempolu yürüyebilme, tırmanma ve inme tecrübesi olan ve kondisyonu çok iyi yürüyüşçüler içindir. Çok Zor bir spordur. Ekipteki herkes bunu bilerek hareket eder.
Bir eğlence, kültür, doğa ve meşhuriyet gezisi, mangal, yeme-içme TURU değildir. TUR organizasyonları ile karıştırılmamalıdır.
Her bir rotamız başlangıç saatinden bitiş saatine kadar efor gerektiren, çok ciddi doğa sporları aktivitesi içermektedir.Sevgili arkadaşlar,
Bu hafta kışa kısa bir ara verip bahara giriş yürüyüşü yapacağız. Rotamız Güdül, Salihler Köyü - Kirmir Vadisi-2 - Güdül arasında. Yürüyüşlerimizde herkes kendi kumanyasını getirmektedir. Bu nedenle çantamıza, sabah kahvaltısı ve öğlen molasında yemek için sandeviç, yürürken canımız çektikçe yemek için yeşil ya da siyah zeytin, gofret, çikolata ya da meyve ve 2 litre su koymayı unutmuyoruz. Yağmurluğumuz yaz kış her şartta mutlaka çantamızda olacak.
Bu hafta rotamızda hava parçalı bulutlu ve güneşli, sıcaklık 8 ile 10 derece civarında olacaktır. Yine de çantanızda mutlaka Bere, eldiven ve yedek polar, çorap olmalıdır.

Cumartesi sabahı Ayaş'ta yapacağımız kahvaltının ardından Güdül yoluna gireceğiz ve Salihler köyünde hazırlıklarımıza başlayacağız. 950 rakımlı Salihler köyünden Kirmir vadisinin girişine kadar 2 kilometre kadar tarlalar arasında dağ yolu yürüyeceğiz. Hep aynı yükseltide karsız bir arazide yürümenin heyecanı ile keyifli tempomuz ile kirmir vadisine giren bir dere yatağından vadi tabanına ineceğiz. Sonra kirmir vadisi boyunca 50-60 metrelik bir iki iniş ve çıkışla sakin bir rotada vadiyi Güdül yönünde takip etmeye başlayacağız. Harikulade vadi kıvrımları, kaya yapıları ve temiz bir havada, tempolu yürüme keyfini dolu dolu yaşayarak Güdül-Uruş köprüsünde yürüyüşmüzü bitireceğiz

Amacımız her adımından büyük keyif alacağımız bir ormanda ve yükseltide hep yaptığımız gibi mümkün olduğu kadar başlangıçtaki ilk adımımızdan bitiş noktasına kadar güzel manzaralar eşliğinde enerji dolu, heyecanlı bir gün geçirmektir.

Yürüyüşün zorluk derecesi;
Bu yürüyüşümüz düzenli doğa yürüyüşü yapan arkadaşlar için rahat bir rotadır. İniş ve çıkışlar sert keskin değildir. Rota karsız, bahara giriş rotasıdır. Uzunluğu 15-18 km aralığındadır.

Uyarı - 2
Çok doğaldır bir maniniz çıkar ve daha evvelce katılacağınızı bildirdiğiniz etkinliği iptal etmek istersiniz, lütfen çekinmeden vakitlice iptal ediniz. Cuma günü saat 18:00'den sonra, gecenin kör saatinde ya da yürüyüş gününün sabahında keyfi olarak katılımını iptal edenler rehber tarafından çıkmamak üzere "bir daha yürüyüşe katılamayacaklar" listesine alınır.

Hep söylüyorum, Yenirota Doğa yürüyüşleri kesinlikle bir " katılımcıyı hoş tutma, eğlendirme " etkinliği değildir. Yürüyüşçülerimiz her zaman orta ile zor arasında bir yürüyüşe hazırlıklı gelmelidir. Sonra "hiç böyle bir yürüyüş ummuyordum.. mahvoldum...öldüm...bittim..." olmasın.

Şehir içinde düzenli yürüyenler, oradan oraya koşturanlan, hareketli bir yaşamı olanlar için daha evvel doğa yürüyüşü yapmamış olsalar bile katılıp kendilerini deneyebilecekleri bir rotadır. Ama yine de zorlanacaklardır.

Masabaşı çalışan, 3000 metrelerde orman bekleyen süper kafalar, hareketsiz yaşayanlar için uygun değildir. Hiç bir zaman tavsiye etmiyorum. Elbette ki bir gününüzü ayırdığınız bu Cumartesi Doğa Yürüyüşü esnasında yorulacaksınız.
16 Şubat 2019 ; Cumartesi  Herzamanki gibi

Kızılay'da buluşma ve hareket saatimiz 06:00


Doğa Yürüyüşlerine Katılmadan Evvel " Dikkat " Başlığı Altındakileri Mutlaka Okuyun.
Başlama saati : 08:30
Bitiş saati : 16:30
Ankara'ya varış : 18:30
Toplam; 15-18 Kilometre aralığında yürüyeceğiz.