30 Ağustos - 01 Eylül 2019 ; Çadır Konaklamalı Etkinlik
"Bolkar Dağlarında Trans ; Medetsiz Zirvesi - Cinli vadi - Namrun ( Tarsus ÇamlıYayla )"


30 Ağustos - 01 Eylül 2019 ; Çadır Konaklamalı Etkinlik
"Bolkar Dağlarında Trans ; Medetsiz Zirvesi - Cinli vadi - Namrun ( Tarsus ÇamlıYayla )"

Sevgili arkadaşlar,

2019 yılının yaz etkinliklerine nokta olacak bu rotamızda Ankara'nın sevgili Hasan İlhan ile tanıyıp bellediği heryıl gidilse insana bıkkınlık vermeyen Medetsiz tepesine çıkacağız ve kampımıza döneceğiz. Sonra Karagöl, Çiniligöl üzerinden 3200'lük bir boğaz geçip Cinli vadiye girerek Tarsus, Namrun'a kadar çok keyifli bir trans yapacağız.

Bolkar dağları eski adıyla Bulgar Dağları Adana, Pozantı - Niğde, Ulukışla - Mersin, Tarsus ve Ereğli, Halkapınar arasında, Orta Torosların doğu kısmını oluşturur ve 3000 çizgisindeki en büyük platosudur. Güneybatı — kuzeydoğu doğrultusunda uzanırlar. En yüksek noktası 3.524 metre rakımlı, her mevsim rüzgarlı Medetsiz zirvesidir. Zirveden temiz havalarda Erciyes, Aydos Dağı, Hasan Dağı ve Aladağlar çok net bir şekilde görülebilir. Tektonik bir dağ sırasıdır. Kuzeydoğu kenarında Adana, Pozantı'nın içinden geçen Çakıt Suyu vadisi uzanır. Ereğli sınırları içinde kalan Aydos yönüne doğru uzundıkça eteklerinden Tarsus'u besleyen Cinli ve Cehennem vadileri fırlar.

Etkinliğimizde kamp yükü taşımayacağız. Günübirlik çantalarımızla yürüyeceğiz.

UYARI !
Doğada Uzun Mesafe Yürüyüşleri ve kampçılık doğada her türlü arazide uzun mesafelerde tempolu yürüyebilme, tırmanma ve inme tecrübesi olan ve kondisyonu iyi yürüyüşçüler içindir. Bir eğlence, kültür ve doğa gezisi, mangal, yeme-içme turu değildir.
Her bir rotamız başlangıç saatinden bitiş saatine kadar en hafifinde bile sıklıkla efor gerektiren, çok ciddi doğa sporları aktivitesi içermektedir.


29 Ağustos, Perşembe ;
Akşam saat
- 23.30 Kızılay'dan Hareket.


30 Ağustos, Cuma ; ( Medetsiz Zirve )
Sabah 04;00 Meydan yaylasının biraz üstünde, Hazırlığımızı tamamlayıp Bolkar dağlarının en yüksek noktası olan Medetsiz tepesine doğru yola koyulacağız.
Sabah günün doğması ile birlikte artan kuş sesleri eşliğinde Medetsiz yolunda yavaş ve emin adımlarla günü yaşamaya devam edeceğiz.
Zirve sonrası kamp yerimize dönüşümüz saat 16:00 sularında olacak. Çadırlarımızı kurup akşam yemeği hazırlığına başlayacağız.
Akşam yemeğinde rehberin yerindeyiz.

31 Ağustos, Cumartesi; ( Meydan Yaylası - Tarsus, Cinli Vadi Papazın Yeri 30 km. )
Bugün de erken kalkıyoruz. Kalkış 04:00 Kısa bir Kahvaltı sonrasında Karagöl, Çinili göl ve Cinli vadiye geçiş için 3200'lük boğaza geçiyoruz. Boğazı aştıktan sonra vadi yönünde kısa bir inişin ardından dağ yolunu kullanarak vadi tabanına doğru uzun bir dağ vadi manzaralı hat yürüyeceğiz. Devamında vadi tabanında, dere ile birlikte orman dokusunun tam göbeğinde yine orman yolunda tempolu yürüyüşümüzü Cinli vadi Papazın yerinde bitireceğiz. Kampımızı cinli vadide kuracağız.

01 Eylül, Pazar;
Etkinliğimizin bu son gününde kalkış saatimiz 07:00. Kahvaltı sonrasında önce Baştepe orman gözetleme kulesine gideceğiz. Ardından Namrun'u ( Çamlıyayla ) gezdikten sonra öğle saatlerinde Ankara'ya hareket edeceğiz.

Doğa Yürüyüşlerine Katılmadan Evvel " Dikkat " Başlığı Altındakileri Mutlaka Okuyun.
MALZEMELER ;
- 25 Lt'lik Günübirlik Sırt Çantası
- Çadır, Uyku Tulumu ve Mat
- Ayağınıza rahat olan Vibram tabanlı bir Yürüyüş Ayakkabısı.
- Polar Sweet, Mont, Yelek
- Yedek çamaşır, polar, Çorap...
- Yağmurluk
- Kafa feneri, yedek pil
- Bardak ( Herkes cam ya da seramik bardağını mutlaka getirmeli )
- Öğlen saatlerinde yemeye atıştırmalıklar. Kuruyemiş, çikolata,vs..
- Sabah kahvaltıları ve akşam yemeklerinde Rehberin Yerindeyiz..