25-29 Ekim 2019 ; Çadır Konaklamalı Etkinlik
"Marmaris, Turunç - Kumlubük - Çiftlik Koyu - Bozburun - Söğüt - Selimiye - Bayır - Turgut"


25-29 Ekim 2019 ; Çadır Konaklamalı Etkinlik
"Marmaris, Turunç - Kumlubük - Çiftlik Koyu - Bozburun - Söğüt - Selimiye - Bayır - Turgut"

Yenirota bir arkadaş topluluğudur. Arkadaşlıktan kastımız facebook arkadaşlığı değildir. Bütün kamp etkinliklerimiz topluluk dışındakilere kapalıdır.

Sevgili arkadaşlar,

Bu sene Ekim ayının son haftasını Antik Karya Yolu yürüyüşlerimizde uğrayıp dolu dolu yaşadığımız ve şimdi tekrardan çok özlediğimiz bir rotamızda yürüyeceğiz.
Marmaris, Bozburun - Söğüt - Selimiye - Orhaniye - Hisarönü


UYARI !
Doğada Uzun Mesafe Yürüyüşleri ve kampçılık doğada her türlü arazide uzun mesafelerde tempolu yürüyebilme, tırmanma ve inme tecrübesi olan ve kondisyonu iyi yürüyüşçüler içindir. Bir eğlence, kültür ve doğa gezisi, mangal, yeme-içme turu değildir.
Her bir rotamız başlangıç saatinden bitiş saatine kadar en hafifinde bile sıklıkla efor gerektiren, çok ciddi doğa sporları aktivitesi içermektedir.


25 Ekim Cuma ;
Akşam saat
- 23.30 Kızılay'dan Hareket.


26 Ekim, Cumartesi ;
Serçe limanı - Söğüt( 16 km )


Cumartesi sabahı Marmaris Selimiye'de kahvaltının ardından Söğüt Serçe limanına geçeceğiz. Yürüyüşümüz Serçe limanı Söğüt arasında kıyı boyunca Antik Karya patikasında olacak. Akşam Söğüt'te konaklayacağız.

27 Ekim, Pazar;
Söğüt - Bozburun - Selimiye( 18 Km )


Pazar sabahı erken kalkacak, yine keyifli kahvaltımızın ardından 18 kilometrelik etabımıza gireceğiz. Yürüyüşümüz Söğüt limandan başlayacak. Antik Karya patikalarında Bozburun'a geçeceğiz. Bozburunda kısa bir molanın ardından yine Antik Karya patikalarını izleyerek Selimiye'de günü bitireceğiz. Gece Selimiye'de konaklayacağız.

28 Ekim, Pazartesi;
Selimiye - Bayır( 16 Km )
Sabah yine erken kalkacağız. Kahvaltının ardından Antik Karya patikalarını izleyerek önce Selimiye kalesine çıkacağız. Ardından yine harikulade bir parkur takip ederek Bayır'a ulacağız. Bayır'da asırlık çınar ağacının altında kısa bir molanın ardınan Turgut şelalesine ineceğiz. Gece yine Orhaniye'de konaklayacağız.

29 Ekim, Salı;
Ankara'ya haraket
Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü olan bu güzel günün sabahında yine erken kalkacağız. Kendimize keyifli, unutulmaz bir kahvaltı hazırlayacağız. Kahvaltı sonrası kampımızı toplayıp yavaş yavaş Ankara yoluna gireceğiz.Doğa Yürüyüşlerine Katılmadan Evvel " Dikkat " Başlığı Altındakileri Mutlaka Okuyun.

MALZEMELER ;
- 25 Lt'lik Günübirlik Sırt Çantası
- Çadır, Uyku Tulumu ve Mat
- Ayağınıza rahat olan Vibram tabanlı bir Yürüyüş Ayakkabısı.
- Polar Sweet, Mont, Yelek
- Yedek çamaşır, polar, Çorap...
- Yağmurluk
- Kafa feneri, yedek pil
- Bardak ( Herkes cam ya da seramik bardağını mutlaka getirsin.)
- Öğlen saatlerinde yemeye atıştırmalıklar. Kuruyemiş, çikolata,vs..
- Sabah kahvaltıları ve akşam yemeklerinde Rehberin Yerindeyiz..