25 - 26 Mayıs 2019 ; Çadır Konaklamalı Etkinlik
"Beyşehir, Kurucaova - Dedegül Dağı - Karagöl"


25 - 26 Mayıs 2019 ; Çadır Konaklamalı Etkinlik
"Beyşehir, Kurucaova - Dedegül Dağı - Karagöl"

Hemen unutmadan ekleyeyim, yenirota bir arkadaş topluluğudur. Arkadaşlıktan kastımız facebook arkadaşlığı değildir. Bütün kamp etkinliklerimiz topluluk dışındakilere kapalıdır.

Konya ile İsparta arasında bir duvar gibi duran Dedegül dağının en güzel zamanıdır Mayıs sonu, Haziran başı. Hele bir de Beyşehir tarafından adımlıyorsanız...


UYARI !
Doğada Uzun Mesafe Yürüyüşleri ve kampçılık doğada her türlü arazide uzun mesafelerde tempolu yürüyebilme, tırmanma ve inme tecrübesi olan ve kondisyonu iyi yürüyüşçüler içindir. Bir eğlence, kültür ve doğa gezisi, mangal, yeme-içme turu değildir.
Her bir rotamız başlangıç saatinden bitiş saatine kadar en hafifinde bile sıklıkla efor gerektiren, çok ciddi doğa sporları aktivitesi içermektedir.


24 Mayıs, Cuma ;
Akşam saat
- 22.30 Kızılay'dan Hareket. Gece Beyşehir,Kurucaova'da kamp.


25 Mayıs, Cumartesi ;
Kahvaltı ve Dedegül dağına yürüyüş.


Sabah günün doğması ile birlikte artan kuş sesleri eşliğinde kalkıp sıkı bir kahvaltı yapacağız. Çadırlarımız konakladığımız yerde kurulu olarak duracak. Kahvaltı sonrasında Dedegül dağının güneyindeki, Kurucaova sınırları içindeki muhteşem sedir ve çam ormanını yaşayarak, zirveden eriyen kar sularının coşturduğu dere boyunca yükseleceğiz. İlk hedefimiz zirve yolumuzda, zirvenin altındaki Beyşehir gölü manzaralı yayla olacak. Yayladan sonra yavaş ve keyifli zirve çıkışı başlaycak. Zirve sonrasında, dağın güney batısındaki karagöl yönünde inmeye başlayacağız. Karagöle uğradıktan sonra da kamp alanımıza iniş yapacağız.

26 Mayıs, Pazar;
Kahvaltı, Kısa bir yürüyüş ve Ankara'ya hareket


Sabah yine kuş sesleri eşliğinde uyanıp kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrasında kampımızı toplayıp malzemeeri minibüse yerleştiriyoruz. Ve Dağın doğusundaki Pınargözü mağarasına doğru sedir ve sarıçam karışık ormanda 12 kilometrelik bir yürüyüş ile eşsiz dedeğül doğasını çiğerlerimize dolduruyoruz. Öğleden sonra saat 14:00 sularında Ankara'ya haraket ediyoruz.

Doğa Yürüyüşlerine Katılmadan Evvel " Dikkat " Başlığı Altındakileri Mutlaka Okuyun.
MALZEMELER ;
- 25 Lt'lik Günübirlik Sırt Çantası
- Çadır, Uyku Tulumu ve Mat
- Ayağınıza rahat olan Vibram tabanlı bir Yürüyüş Ayakkabısı.
- Polar Sweet, Mont, Yelek
- Yedek çamaşır, polar, Çorap...
- Yağmurluk
- Kafa feneri, yedek pil
- Bardak ( Herkes cam ya da seramik bardağını mutlaka getirsin. Kağıt ve plastik bardak getirene çay yok. )
- Öğlen saatlerinde yemeye atıştırmalıklar. Kuruyemiş, çikolata,vs..
- Sabah kahvaltıları ve akşam yemeklerinde Rehberin Yerindeyiz..